חיפוש
  • רינת פלג

תחבורה בניו יורק

היי,

הפעם אני רוצה להסביר קצת על תחבורה בניו יורק. בפעם האחרונה שהייתי שם (ינואר 2020), טסתי לבד, ואין טוב יותר מ"לבד" כדי לחקור ולהבין לעומק 😊 אז.. התחבורה הציבורית בניו יורק ענפה ומרשתת את כל העיר. ניתן להתנייד באוטובוס, בסאבוויי (הרכבת התחתית), במונית צהובה, מונית של Uber, הסעה של Via, ועוד. רק תבחרו.

כדי להתנייד בצורה יעילה בניו יורק, ובכל מקום בעולם, אני ממליצה להשתמש בגוגל מפות. הכי פשוט והכי נוח. בגוגל אפשר לראות את העומסים בקווים, על איזה קו עולים, מאיפה לאיפה, מה קורה משם – אוטובוס? קו רכבת אחר? הליכה ברגל ליעד? וכדומה. הדברים מאוד מדוייקים, עד לרמה של כמה מושבים פנויים יש בקרון הרכבת, עיכובים ידועים ומתי שתי הרכבות הבאות.

בכניסה לכל תחנת סאבוויי בניו יורק, תמצאו מכונות כרטיסים. אפשר לשלם בהן הן במזומן והן באשראי. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור בכרטיס נייר (רק בפעם הראשונה, אח"כ זו רק טעינה של הכרטיס הקיים), ואת הסכום אותו אתם רוצים להטעין. לשהייה של 9 ימים הטענתי 30$ (כלומר 29$ ועוד 1$ של עלות כרטיס הנייר עצמו) וזה הספיק לי. חשוב לציין שהיו ימים בהם התניידתי קצת במוניות וכדומה, אבל בגדול זה הספיק. עלות נסיעה בודדת היא 2.5$ וזה מאוד נוח. כל מה שצריך לעשות זה להעביר את הכרטיס בכניסה לסאבוויי, ולעקוב שנשאר לכם שם מספיק כסף. במידה ולא, פשוט מטעינים במכונה.

מונית צהובה היא דרך נוספת להתנייד. מונית צהובה פשוט עוצרים ברחוב ונגמר הסיפור. שימו לב, יש תעריף בסיסי ליום, תעריף בסיסי ללילה, תעריף לשעות העומס, ועל זה נוסף המונה שהנהג מפעיל בתחילת הנסיעה. לפני שאתם חושבים שעושים לכם "הכר את מנהטן בעל כורחך", שימו לב שהשדרות (קווי האורך של מנהטן) הן חד סטריות וכל שדרה הולכת לכיוון אחר. כלומר מצפון לדרום, הבאה מדרום לצפון, אחריה שוב מצפון לדרום וכן הלאה. לכן, הנהג לא מסתובב סתם, אלא זו הדרך וזה בסדר.

אפליקציית Uber היא הגט טקסי של ניו יורק ובכלל מאוד מקובלת במקומות רבים בחו"ל. הורידו את האפליקצייה כשאתם בחו"ל (בארץ אין Uber אז לא תוכלו להמשיך ברישום לאפליקצייה), הירשמו, הזינו פעם אחת את כרטיס האשראי וזהו. גם את הטיפ לנהג, אם תרצו לתת כזה, תוכלו להשאיר דרך האפליקציה. המחיר הממוצע זהה לזה של מונית צהובה. אישית אהבתי יותר את השימוש ב Uber. הרגיש לי פחות ממוסחר מהמוניות הצהובות.

השירות של Via הוא שירות שגיליתי רק כשחזרתי בעזרתו האדיבה של הבוס המדהים שלי 😊. Via הם מעיין מונית מאורגנת, כמו שאטל, שיקח אתכם לכל מקום במנהטן בעלות של 5$ בלבד. היתרון האדיר – המחיר!! החסרון – זה שאטל ולכן עושים קצת סיבובים פה ושם ולא ממש נוסעים ישירות ליעד.

אז מה עדיף? מה שבא לכם! ניו יורק, לכו תעשו חיים 😊


  • White Facebook Icon

© 2018 by  Peleg Travel. Proudly created with Wix.com